дом Исперих Модерен STEM център откриха в ПГ „Васил Левски“ в Исперих

Модерен STEM център откриха в ПГ „Васил Левски“ в Исперих

ДЯЛ

Ново STEM пространство по природни науки, изследвания и иновации бе официално открито в Профилирана гимназия „Васил Левски“. Специални гости на тържеството бяха кметът на Община Исперих Белгин Шукри и заместник-кметът Аксел Кючюк. Сред присъстващите бе и началникът на Регионално управление на образованието – Разград Ангел Петков.

Директорът на гимназията Дияна Петрова представи новия образователен център, който е обособен в четири специализирани кабинета, обхващащи направленията „Математика и информатика“ и „Природни науки“. Тя поясни, че STEM пространството е изградено с финансиране по Националния план за възстановяване и устойчивост.

„Тук гимназистите ще имат възможност да учат чрез практика, да развиват критично мислене, дигитални умения и креативност в сферата на науката, технологиите, инженерството и математиката“, подчерта директорът.

Кметът Белгин Шукри поздрави ръководството и преподавателите за реализирания проект и заяви, че инвестициите в образованието са инвестиции в бъдещето на младите хора и развитието на общината.

„Радвам се, че учениците на ПГ „Васил Левски“ вече разполагат с модерна среда, която ще ги мотивира да развиват своя потенциал, знания и умения“, каза още той.

Новият STEM център ще предостави възможности за по-съвременно, интерактивно и практически насочено обучение, което ще подготвя учениците за професиите на бъдещето и предизвикателствата на съвременния свят.