Община Разград уведомява гражданите, че на 19 май (вторник) от 21:00 ч. ще започне обработка на зелените площи срещу комари на територията на града.
Дезинсекция ще бъде извършена в следните райони:
- прилежащите площи на река Бели Лом в регулацията на града;
- Младежки парк в жк „Абритус“;
- Северен градски парк;
- Южен парк в жк „Орел“;
- местността „Пчелина“.
Обработката ще се извърши с препарата „Цитрол“ 10/4, който е разрешен за употреба в Република България. Пръскането ще се осъществи с генератор за топъл аерозол от автомобил.
От общинската администрация призовават гражданите по време на обработката да избягват посещения в посочените райони.






