дом Новини Разград отбелязва 178 години от рождението на Христо Ботев

Разград отбелязва 178 години от рождението на Христо Ботев

ДЯЛ

На 6 януари (вторник) пред паметника на Христо Ботев в Градския парк ще бъде тържествено отбелязана 178-ата годишнина от рождението на великия български поет, публицист и революционер.

Честването, организирано от Община Разград, ще започне в 10:00 часа. В рамките на събитието ученици от СУ „Христо Ботев“ – Разград ще представят музикално-поетична програма, посветена на живота и делото на своя патрон.

Тържеството ще завърши с ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника на Христо Ботев – израз на признателност и почит към една от най-светлите личности в българската история.

Община Разград отправя покана към гражданите и гостите на града да се включат в събитието и заедно да отдадат почит на делото и безсмъртния дух на Христо Ботев.