10 акта само за седмица! Полицията в областта с тревожни данни за поведението на шофьорите
От 6 до 12 октомври разградските пътни полицаи отчетоха поредната „богата“ седмица по нарушения – 2088 случая на неспазване на Закона за движение по пътищата.
В рамките на контролните действия са съставени 527 фиша, 104 акта и 320 електронни фиша.
1137 водачи са засечени с превишена скорост, а петима шофьори са карали след употреба на алкохол – един от тях с над 1,2 промила.
Сред тях има и четирима неправоспособни, чийто автомобили вече са с прекратена регистрация.
Най-често срещаното ново „модерно“ нарушение обаче остава използването на телефони по време на движение. В хода на операцията ROADPOL са установени 10 случая – шестима водачи зад волана и трима на електрически превозни средства, които не са могли да устоят на изкушението да скролнат или да отговорят на обаждане.
Общо 935 превозни средства и 1046 лица са проверени от екипите на ОДМВР–Разград.
63-ма души са санкционирани за непоставени колани – 50 от тях шофьори и 13 пътници.
През седмицата са регистрирани и три катастрофи с четирима пострадали.
Редакционен коментар:
Телефонът не е спешен, когато си зад волана.
В последните години именно разсейването заради мобилни устройства се превръща в един от водещите фактори за тежки инциденти.
Ако някой има нужда от напомняне – нека глобата от 50 до 150 лв. бъде най-евтиният урок, който получи на пътя.






