дом Новини Общинският съвет на ДПС „Ново начало“ обсъди актуалните теми за Разград и...

Общинският съвет на ДПС „Ново начало“ обсъди актуалните теми за Разград и очерта предстоящите си инициативи

ДЯЛ

Тази вечер в Разград се проведе работно събрание на Общинския съвет на Движение за права и свободи „Ново начало“. Срещата събра на едно място местни ръководители, кметове на населени места и общински съветници, за да бъдат обсъдени най-важните актуални въпроси пред общината и да бъде изготвен график с инициативи за следващите месеци.

Сред официалните гости на заседанието бяха:

Хамид Хамид – народен представител и заместник-председател на парламентарната група на ДПС „Ново начало“, областният управител Владимир Димитров, областният председател на ДПС „Ново начало“ Ариф Васви, общинският председател Али Назмиев, заместник-кметът на Община Разград Хабибе Расим, както и всички кметове по населени места и общинските съветници от Движение за права и свободи „Ново начало“.

Основният акцент в срещата бе, че движението стои до хората, заедно с хората и работи рамо до рамо за решаване на техните проблеми. Това послание прозвуча категорично в изказванията на всички участници.

В дневния ред на срещата бяха поставени ключови теми:

Подобряване на инфраструктурата – ремонти на уличната мрежа и пътищата в селата на общината; Енергийна ефективност и зелени политики – разширяване на програмите за LED осветление, подкрепа за соларни инициативи и еко проекти; Образование и младежки дейности – нови програми за училища, подкрепа за спортни клубове и младежки събития; Здравеопазване и социални услуги – по-добър достъп до медицински грижи в малките населени места и разширяване на социалните услуги за уязвими групи; Подкрепа за бизнеса и земеделските производители – обсъждане на възможности за европейско и държавно финансиране.

Съветът прие и график на предстоящите инициативи, в който влизат регулярни срещи с граждани, открити приемни дни във всяко населено място, както и тематични форуми по ключови въпроси за развитието на региона.

В изказването си народният представител Хамид Хамид поздрави цялата организация за единството и активността, като подчерта, че в парламента вече е внесен законопроект за Закон за водоснабдяване и канализация, който да актуализира и обедини нормативната уредба, касаеща ВиК услугите и водния цикъл – водоснабдяване, канализация и свързаните дейности. Той увери, че водопроводите във всяко населено място трябва да бъдат подменени и че заедно ще бъдат положени нужните усилия това да стане реалност. Хамид Хамид поднесе поздрави и от председателя на ДПС „Ново начало“ Делян Пеевски и увери местната организация, че ще продължат да се организират по-чести срещи и открити разговори с гражданите.

„Нашата сила е, че сме сред хората – чуваме ги, подкрепяме ги и заедно намираме решения. Няма друг път освен пътя на постоянния диалог и активното присъствие на терен,“ заявиха от ръководството на Общинския съвет.

В заключение, общинският председател Али Назмиев подчерта, че именно близостта до хората е най-важната мисия на ДПС „Ново начало“:

„Ние не обещаваме отдалеч, ние сме до хората – в селата, в кварталите, в ежедневието. Там, където проблемите са реални, там е и нашето място. Само заедно можем да постигнем промяната, която всички искаме,“ заяви Али Назмиев.